BMW iX1
xDrive30
Foto: Wikisympathisant, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De BMW iX1 xDrive30 is een elektrische SUV uit 2025, één van de 3 uitvoeringen van de BMW iX1 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 65 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 468 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 374 km). Snelladen kan met maximaal 130 kW; van 10 naar 80% duurt dan 29 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 5,6 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 490 liter, een geremd trekgewicht van 1.200 kg en een warmtepomp. De nieuwprijs begint bij € 59.874.
Praktische Actieradius
tussen 267 - 538 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 468 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 374 km
- Batterij (netto)
- 65.00 kWh
- Verbruik
- 174 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 130 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80%
- 29 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 5.60 sec
- Leeggewicht
- 2.085 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 1.200 kg
- Max Kogeldruk
- 75 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 490 L
- Carrosserie
- SUV
- Segment
- JC - Lage Middenklasse
Batterijdetails
Bron: de configurator van BMW Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 464 km · Batterij: 64.70 kWh
Wat is er veranderd?
De BMW iX1 2025 verschilt op twee punten van het vorige model. Het actieradius stijgt van 468 naar 516 kilometer volgens de WLTP-norm, een toename van 48 kilometer. Tegelijkertijd daalt het totale systeemvermogen van 225 kW naar 150 kW, wat neerkomt op een verlaging van 75 kW. Dit betekent dat de auto verder kan rijden, maar minder krachtig is. De efficiëntie is dus verbeterd ten koste van prestaties. Er zijn geen andere wijzigingen vermeld.
Bereik (zomer): 421 km · Batterij: 64.70 kWh
Wat is er veranderd?
De BMW iX1 2025 verschilt op twee punten van het vorige model. Het actieradius daalt van 516 naar 468 kilometer volgens de WLTP-norm, een verschil van 48 kilometer. Tegelijkertijd stijgt het systeemvermogen van 150 naar 225 kilowatt. Dit betekent meer acceleratiekracht, maar een kortere afstand die op een volle accu kan worden afgelegd. Deze wijzigingen wijzen op een andere afweging in de aandrijflijn, waarbij prestatie zwaarder weegt dan efficiëntie. De accucapaciteit lijkt ongewijzigd; het vermogensverschil verklaart waarschijnlijk het rangeverlies.
Bereik (zomer): 421 km · Batterij: 65.20 kWh
Wat is er veranderd?
De BMW iX1 2026 wijkt op meerdere punten af van het voorgaande modeljaar. Het rijbereik daalt van 516 naar 468 kilometer WLTP, een verschil van 48 kilometer. Het netto batterijvermogen stijgt licht van 64,70 naar 65,20 kWh. Opvallend is de verhoging van het totale systeemvermogen van 150 naar 225 kW, wat neerkomt op 75 kW extra. Ondanks de grotere accu en het hogere vermogen neemt de efficiëntie dus af, gezien de kortere actieradius. Deze wijzigingen suggereren een herziening van de aandrijflijn met meer nadruk op prestaties dan op maximale afstand.