Beschikbaar

Alpine A290

Electric 180 pk

Beschikbaar sinds juli 2024

Nieuwprijs vanaf
€ 36.600
Alpine A290 Electric 180 pk

Foto: M 93, CC BY-SA 3.0 de, via Wikimedia Commons

383 km
WLTP Bereik
52,0 kWh
Batterij (netto)
100 kW
Snelladen
7,4s
0-100 km/h

De Alpine A290 Electric 180 pk is een elektrische hatchback van modeljaar 2026, één van de 2 uitvoeringen van de Alpine A290 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 52 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 383 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 306 km) — het grootste rijbereik binnen de reeks. Snelladen kan met maximaal 100 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 31 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 7,4 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 326 liter, een geremd trekgewicht van 500 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds juli 2024, met een nieuwprijs vanaf € 36.600.

Praktische Actieradius

tussen 218 - 440 km

Winter

Stad - Winter
326 km
Snelweg - Winter
218 km
Gecombineerd - Winter
260 km

Zomer

Stad - Zomer
440 km
Snelweg - Zomer
287 km
Gecombineerd - Zomer
345 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringV2L (Vehicle-to-Load)Trekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
383 km
Actieradius (praktijk, schatting)
306 km
Batterij (netto)
52.00 kWh
Verbruik
170 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
100 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
31 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
7.40 sec
Leeggewicht
1.554 kg
Trekgewicht (geremd)
500 kg
Max Kogeldruk
63 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
326 L
Carrosserie
Hatchback
Segment
B - Compact

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
55,0 kWh
Aantal Cellen
184
Architectuur
400 V
Garantie periode
8 jaar / 160.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
52,0 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
92s2p
Nominaal Voltage
No Data
Vormfactor
Pouch
Naam / Referentie
No Data

Bron: de configurator van Alpine Nederland (14 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Left Side - Front
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
5u12m
Laadsnelheid (schatting)
59 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Left Side - Front
Laadvermogen (max)
100 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
70 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
31 min
Laadsnelheid (schatting)
412 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 7.40 sec
Topsnelheid 160 km/u
Totaal Vermogen 130 kW (180 pk)
Totaal Koppel 285 Nm
Aandrijving Voor

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Ja
Max. Vermogen 3,7 kW AC
Aansluitingen Exterieur 1 x Type 2 (Adapter)
Aansluitingen Interieur —

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Nee
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Nee
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 80%
Inzittend Kind 80%
Jaar van Beoordeling 2024
Kwetsbare Weggebruikers 76%
Safety Assist 68%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 306 km
Verbruik Voertuig 170 Wh/km
CO₂ Uitstoot 46 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 1,9 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 383 km
Verbruik Normering 157 Wh/km
CO₂ Uitstoot 42 g/km
Benzine Equivalent Normering 1,8 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.000 mm
Breedte 1.820 mm
Breedte met spiegels 2.020 mm
Hoogte 1.510 mm
Wielbasis 2.530 mm
Massa Rijklaar 1.554 kg
Toegestane Max. Massa 1.950 kg
Laadvermogen Maximaal 471 kg
Bagageruimte 326 L
Bagageruimte Max 1.000 L
Bagageruimte Voor 0 L
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 500 kg
Trekgewicht Geremd 500 kg
Kogeldruk Maximaal 63 kg

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Isofix Voorbereid Ja, 3 plaatsen
Draaicirkel 10.3 m
Platform AmpR Small
EV Specifiek Platform Ja
Carrosserie Hatchback
Segment B - Compact
Dakrails Nee
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Ja

Varianten & generaties

Bereik (zomer): 345 km · Batterij: 52.00 kWh

Bestelbaar

Bereik (zomer): 329 km · Batterij: 52.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Alpine A290 voor 2026 ondergaat twee belangrijke wijzigingen ten opzichte van het vorige modeljaar. Het totale vermogen stijgt van 130 kW naar 160 kW, wat resulteert in meer acceleratiekracht. Tegelijkertijd daalt het WLTP-actieradius van 379 naar 363 kilometer. Dit lagere bereik hangt waarschijnlijk samen met de krachtigere aandrijflijn, die meer energie verbruikt. Verder zijn er geen fundamentele aanpassingen gemeld aan het platform, het koetswerk of het interieur. Deze wijzigingen positioneren de A290 iets meer als prestatiegerichte variant binnen het compacte segment, ten koste van enige efficiëntie.