Volkswagen ID4
Pure MY24-25
januari 2024 tot juli 2025
Foto: LuvsMG481, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Volkswagen ID4 Pure MY24-25 is een elektrische SUV uit 2025, één van de 15 uitvoeringen van de Volkswagen ID4 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 52 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 363 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 290 km). Snelladen kan met maximaal 145 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 22 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 9 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 543 liter, een geremd trekgewicht van 1.000 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering was leverbaar van januari 2024 tot juli 2025, met een nieuwprijs vanaf € 43.815.
Praktische Actieradius
tussen 207 - 417 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 363 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 290 km
- Batterij (netto)
- 52.00 kWh
- Batterijtype
- NMC (Nikkel-mangaan-kobalt)
- Verbruik
- 179 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 145 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 22 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 9.00 sec
- Leeggewicht
- 1.987 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 1.000 kg
- Max Kogeldruk
- 75 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 543 L
- Carrosserie
- SUV
- Segment
- JC - Lage Middenklasse
Samenvatting
Volkswagen ID.4 Pure. (MY24-25). met 364 km WLTP actieradius. en 52 kWh batterij. met warmtepomp. met trekhaak optie (1000 kg geremd). Snelladen tot 145 kW. 0-100 in 9 seconden. 543 liter kofferbak. 5 zitplaatsen. SUV in segment C.
Batterijdetails
* = data is geschat. Praktijkwaardes kunnen sterk afwijken.
Bron: RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 450 km · Batterij: 77.00 kWh
Bereik (zomer): 437 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 2020 en de 2021 is er een verandering in de specificaties. Het jaartal is veranderd van 2020 naar 2021. De WLTP-afstandsverwachting is verminderd van 501 kilometer naar 488 kilometer. Dit betekent dat de auto nu iets minder ver kan rijden op één lading. Daarnaast is de total power van de motor verhoogd van 150 kw naar 220 kw. Dit kan leiden tot betere prestaties en meer kracht bij het rijden. In totaal zijn er dus twee belangrijke veranderingen: een verminderde reikwijdte en een verhoogde kracht van de motor.
Bereik (zomer): 470 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Volkswagen ID4 uit 2021 heeft een verbeterde elektrische capaciteit. Het WTP-gecertificeerde rijafstand is gestegen van 361 kilometer naar 537 kilometer. Dit is een aanzienlijke verbetering, wat de praktische gebruikswaarde van de auto vergroot. Bovendien is de elektrische batterij van 55,00 kWh opgevoerd naar 82,00 kWh, wat betekent dat de capaciteit van de batterij is verhoogd. Ten slotte is de totale vermogen van de motor van 125 kW opgetrokken naar 150 kW, waardoor de prestaties van de auto zijn verbeterd.
Bereik (zomer): 325 km · Batterij: 52.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Volkswagen ID.4 uit 2021 heeft een verminderde accu capaciteit van 82.00 kWh naar 55.00 kWh, wat leidt tot een daling van de WLTP bereik van 537 km naar 361 km. Daarnaast is de totale vermogen van de auto gedaald van 150 kW naar 109 kW. Dit heeft gevolgen voor de rijafstand en prestaties van het voertuig.
Bereik (zomer): 324 km · Batterij: 52.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID.4 2021 en de huidige versie zijn enkele technische specificaties gewijzigd. De WLTP-verbruiksklasse voor de huidige versie is gereduceerd van 488 km tot 361 km. Dit betekent een vermindering van bijna 26% in de bereikbaarheid op één lading. Bovendien is de capaciteit van de accu verminderd van 82,00 kWh net naar 55,00 kWh. Dit heeft gevolgen voor de autonomie en de hoeveelheid energie dat de auto kan opslaan. Daarnaast is de totale vermogen verminderd van 220 kW naar 125 kW, wat beteken kan hebben voor de prestaties van het voertuig. Deze veranderingen kunnen invloed hebben op de keuze van potentiële kopers die belangstelling hebben voor de elektrische auto's van Volkswagen.
Bereik (zomer): 452 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID.4 2022 en de huidige versie zijn twee belangrijke technische aanpassingen doorgevoerd. Ten eerste is de WLTP-gecertificeerde bereik verminderd van 533 kilometer naar 509 kilometer, wat een vermindering van 24 kilometer betekent. Dit kan invloed hebben op de reikevens voor langere afstanden. Ten tweede is de totale vermogen van de elektrische motor van 128 kW verdubbeld tot 220 kW. Dit resulteert in een krachtiger en waarschijnlijk sneller rijdend voertuig. Deze aanpassingen kunnen de prestaties en het gebruik van de auto beïnvloeden, maar het effect op de efficiëntie is afhankelijk van het ritgedrag en de specifieke gebruikssituaties.
Bereik (zomer): 480 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Volkswagen ID4 van 2021 heeft een aantal belangrijke veranderingen ondergaan in 2022. Het elektrische bereik is bijna verdubbeld van 361 kilometer naar 533 kilometer volgens de WLTP-norm. Dit is het gevolg van een电池容量vergroting van 55,00 kWh naar 82,00 kWh. Bovendien is de totale vermogen van de motor toegenomen van 109 kW naar 128 kW. Hierdoor is de ID4 van 2022 een krachtigere en meer duurzame elektrische auto geworden.
Bereik (zomer): 482 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 van 2022 en die van 2024 zijn enkele technische aanpassingen gemaakt. Het jaartal is veranderd van 2022 naar 2024, wat duidt op een latere productieversie. De WTP-bereik is verbeterd van 509 naar 531 kilometer, wat betekent dat de auto nu verder kan rijden op één lading. Daarnaast is de totale vermogensuitvoer gedaald van 220 naar 210 kilowatt, wat mogelijk het gevolg is van aanpassingen in de motor of het vermogen van de accu om een betere energie-efficiëntie te bereiken.
Bereik (zomer): 505 km · Batterij: 77.00 kWh
Bereik (zomer): 327 km · Batterij: 52.00 kWh
Bereik (zomer): 472 km · Batterij: 79.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 van 2026 en de huidige versie zijn enkele technische specificaties gewijzigd. De WLTP-afstand is verminderd van 536 naar 529 kilometer, wat een kleine daling van ongeveer 1,3% betekent. Het电池容量 is verhoogd van 82,00 naar 84,00 kilowattuurs, wat een verbetering van bijna 2,4% is. Bovendien is de totale vermogen toegenomen van 210 naar 250 kilowatt, wat een stijging van 19% voorstelt. Deze aanpassingen kunnen leiden tot een verbeterde prestaties en een lichtere capaciteit voor langere afstanden.
Bereik (zomer): 507 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 van 2026 en de huidige versie zijn er enkele technische verbeteringen aangebracht. De WLTP-afstandsverwachting is met bijna 63% toegenomen van 364 kilometer naar 572 kilometer, wat een significante verbetering is voor langere reizen zonder het noodzakelijke stoppen om te laden. Daarnaast is de电池容量 verhoogd van 55.00 kWh naar 82.00 kWh, wat bijdraagt aan de verlengde rijafstand. Het totale vermogen van de auto is ook geüpgrade van 125 kW naar 210 kW, wat een sterkere acceleratie en betere prestaties kan betekenen. Deze aanpassingen maken de ID4 een aantrekkelijkere optie voor elektrische voertuigen.
Bereik (zomer): 488 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 uit 2024 en die uit 2026 zijn enkele technische aanpassingen doorgevoerd. Het model uit 2026 heeft een licht verhoogde WLTP-afstandsbereik, namelijk 536 kilometer in plaats van 531 kilometer voor de vorige versie. Dit kan worden toegeschreven aan verbeteringen in de batterijtechnologie en/of energiebesparende systemen. Daarnaast zijn er mogelijk ook andere technologische updates aangebracht, maar deze zijn niet in de beschikbare informatie opgenomen.
Bereik (zomer): 383 km · Batterij: 58.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Volkswagen ID.4 Pure krijgt voor 2026 een grotere nettobatterij van 58 kWh, tegenover 52 kWh eerder. Hierdoor stijgt het WLTP-bereik van 364 naar 436 kilometer. Het systeemvermogen groeit van 125 naar 140 kW. Tegelijk daalt het maximale DC-snelllaadvermogen van 145 naar 105 kW. Dit betekent dat de auto verder kan rijden en meer vermogen levert, maar langer nodig heeft om snel op te laden. De accugrootte en de prestaties zijn dus verbeterd, ten koste van een lager piekvermogen tijdens het snelladen.
Bereik (zomer): 327 km · Batterij: 52.00 kWh
Wat is er veranderd?
Tussen de Volkswagen ID4 van 2026 en de huidige versie zijn er enkele technische veranderingen opgetreden. De WLTP-afstandsprestatie is teruggebracht van 529 kilometer naar 364 kilometer, wat een significante vermindering is. Dit kan worden toegeschreven aan een verminderde电池容量 van 84 watt-uur (netto) naar 55 watt-uur (netto). Daarnaast is de totale vermogen van de elektrische motor verminderd van 250 kilowatt naar 125 kilowatt, wat kan invloed hebben op de acceleratie en het algemeen rijgedrag van het voertuig. Deze aanpassingen kunnen de kosten en de milieuvoetafdruk verlagen, maar kunnen ook de aantrekkelijke eigenschappen van de ID4 beïnvloeden voor potentiële kopers die een langere reikwijdte en sterkere prestaties zoeken.