Bestelbaar

Renault 4

E Tech 40kWh 120hp

Beschikbaar sinds maart 2025

Nieuwprijs vanaf
€ 29.990
Renault 4 E Tech 40kWh 120hp

Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

308 km
WLTP Bereik
40,0 kWh
Batterij (netto)
80 kW
Snelladen
9,2s
0-100 km/h

De Renault 4 E Tech 40kWh 120hp is een elektrische SUV van modeljaar 2026, één van de 2 uitvoeringen van de Renault 4 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 40 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 308 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 246 km). Snelladen kan met maximaal 80 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 30 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 9,2 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 420 liter, een geremd trekgewicht van 750 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds maart 2025, met een nieuwprijs vanaf € 29.990.

Praktische Actieradius

tussen 176 - 354 km

Winter

Stad - Winter
262 km
Snelweg - Winter
176 km
Gecombineerd - Winter
209 km

Zomer

Stad - Zomer
354 km
Snelweg - Zomer
231 km
Gecombineerd - Zomer
277 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringV2L (Vehicle-to-Load)V2H (Vehicle-to-Home)V2G (Vehicle-to-Grid)Trekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
308 km
Actieradius (praktijk, schatting)
246 km
Batterij (netto)
40.00 kWh
Verbruik
163 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
80 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
30 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
9.20 sec
Leeggewicht
1.485 kg
Trekgewicht (geremd)
750 kg
Max Kogeldruk
80 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
420 L
Carrosserie
SUV
Segment
JB - Compacte Klasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
43,0 kWh
Aantal Cellen
93
Architectuur
400 V
Garantie periode
8 jaar / 160.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
40,0 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
93s1p
Nominaal Voltage
Geen Data
Vormfactor
Pouch
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: de configurator van Renault Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Voor
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
4 uur
Laadsnelheid (schatting)
61 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Voor
Laadvermogen (max)
80 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
56 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
30 min
Laadsnelheid (schatting)
344 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 9.20 sec
Topsnelheid 150 km/u
Totaal Vermogen 90 kW (120 pk)
Totaal Koppel 225 Nm
Aandrijving Voor

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Ja
Max. Vermogen 3,7 kW AC
Aansluitingen Exterieur 1 x Type 2 (Adapter)
Aansluitingen Interieur —

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Ja
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Ja
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 79%
Inzittend Kind 85%
Jaar van Beoordeling 2024
Kwetsbare Weggebruikers 73%
Safety Assist 68%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 246 km
Verbruik Voertuig 163 Wh/km
CO₂ Uitstoot 44 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 1,8 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 308 km
Verbruik Normering 147 Wh/km
CO₂ Uitstoot 40 g/km
Benzine Equivalent Normering 1,7 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.140 mm
Breedte 1.800 mm
Breedte met spiegels 2.020 mm
Hoogte 1.550 mm
Wielbasis 2.620 mm
Massa Rijklaar 1.485 kg
Toegestane Max. Massa 1.895 kg
Laadvermogen Maximaal 510 kg
Bagageruimte 420 L
Bagageruimte Max 1.405 L
Bagageruimte Voor 0 L
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 740 kg
Trekgewicht Geremd 750 kg
Kogeldruk Maximaal 80 kg

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Isofix Voorbereid Ja, 3 plaatsen
Draaicirkel 10.8 m
Platform AmpR Small
EV Specifiek Platform Ja
Carrosserie SUV
Segment JB - Compacte Klasse
Dakrails Ja
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Ja

Varianten & generaties

Bestelbaar

Bereik (zomer): 277 km · Batterij: 40.00 kWh

Wat is er veranderd?

Tussen de Renault 4 2026 en de huidige 2026 is er een vermindering van de WTP-gebaseerde bereik van 409 kilometer naar 322 kilometer, wat een terugval van bijna 21% is. Daarnaast is de totale vermogen van de motor van 110 kW gedaald naar 90 kW, wat een vermindering met 18% vertegenwoordigt. Deze veranderingen kunnen invloed hebben op de reikwijdte en prestaties van het voertuig, wat potenzieel van belang is voor klanten die nadrukken op duurzaamheid en kracht.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 367 km · Batterij: 52.00 kWh

Wat is er veranderd?

Tussen de Renault 4 2026 en de huidige versie zijn twee belangrijke technische veranderingen waargenomen. De eerste is een significante verbetering in de elektrische reikwijdte. Volgens de WLTP-normen is de reikwijdte van de雷诺4 2026 met 322 kilometer toegenomen tot nu 409 kilometer. Dit is een stijging van bijna 90 kilometer, wat het rijden op afstand een stuk praktischer maakt. De tweede verandering betreft de vermogenstoename van de elektrische motor. De totale vermogensuitvoer is toegenomen van 90 kW naar 110 kW. Dit betekent dat de auto nu meer kracht heeft en waarschijnlijk sneller kan reageren op versnelling, wat het rijden van de Renault 4 2026 comfortabeler en dynamischer maakt.