Bestelbaar

Kia EV9

99.8 kWh AWD GT Line

Beschikbaar sinds juni 2023

Nieuwprijs vanaf
€ 72.795
Kia EV9 99.8 kWh AWD GT Line

Foto: Alexander-93, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

521 km
WLTP Bereik
96,0 kWh
Batterij (netto)
209 kW
Snelladen
5,3s
0-100 km/h

De Kia EV9 99.8 kWh AWD GT Line is een elektrische SUV van modeljaar 2026, één van de 5 uitvoeringen van de Kia EV9 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 96 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 521 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 417 km). Snelladen kan met maximaal 209 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 28 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 5,3 seconden, 7 zitplaatsen, een kofferbak van 333 liter, een geremd trekgewicht van 2.500 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds juni 2023, met een nieuwprijs vanaf € 72.795.

Praktische Actieradius

tussen 297 - 599 km

Winter

Stad - Winter
443 km
Snelweg - Winter
297 km
Gecombineerd - Winter
354 km

Zomer

Stad - Zomer
599 km
Snelweg - Zomer
391 km
Gecombineerd - Zomer
469 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringV2L (Vehicle-to-Load)V2H (Vehicle-to-Home)V2G (Vehicle-to-Grid)Trekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
521 km
Actieradius (praktijk, schatting)
417 km
Batterij (netto)
96.00 kWh
Verbruik
230 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
209 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
5.30 sec
Leeggewicht
2.631 kg
Trekgewicht (geremd)
2.500 kg
Max Kogeldruk
125 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
7
Kofferbak
333 L
Carrosserie
SUV
Segment
JF - Luxeklasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
99,8 kWh
Aantal Cellen
456
Architectuur
800 V
Garantie periode
7 jaar / 150.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
96,0 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
152s3p
Nominaal Voltage
552 V
Vormfactor
Pouch
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: de configurator van Kia Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Achterzijde - Rechts
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
9u36m
Laadsnelheid (schatting)
43 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Achterzijde - Rechts
Laadvermogen (max)
209 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
146 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Laadsnelheid (schatting)
636 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 5.30 sec
Topsnelheid 200 km/u
Totaal Vermogen 283 kW (384 pk)
Totaal Koppel 700 Nm
Aandrijving 4WD

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Ja
Max. Vermogen 3,6 kW AC
Aansluitingen Exterieur 1 x Type 2 (Adapter)
Aansluitingen Interieur 1 x Stopcontact

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Ja
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Ja
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen 11,0 kW

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 84%
Inzittend Kind 88%
Jaar van Beoordeling 2023
Kwetsbare Weggebruikers 76%
Safety Assist 83%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 417 km
Verbruik Voertuig 230 Wh/km
CO₂ Uitstoot 62 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 2,6 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 521 km
Verbruik Normering 223 Wh/km
CO₂ Uitstoot 60 g/km
Benzine Equivalent Normering 2,5 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 5.010 mm
Breedte 1.980 mm
Breedte met spiegels 2.263 mm
Hoogte 1.760 mm
Wielbasis 3.100 mm
Massa Rijklaar 2.631 kg
Toegestane Max. Massa 3.190 kg
Laadvermogen Maximaal 642 kg
Bagageruimte 333 L
Bagageruimte Max 2.393 L
Bagageruimte Voor 52 L
Daklast Maximaal 100 kg
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 2.500 kg
Trekgewicht Geremd 2.500 kg
Kogeldruk Maximaal 125 kg

Overige

Zitplaatsen 7 personen
Isofix Voorbereid Ja, 4 plaatsen
Draaicirkel 12.4 m
Platform HMG E-GMP
EV Specifiek Platform Ja
Carrosserie SUV
Segment JF - Luxeklasse
Dakrails Ja
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Ja

Varianten & generaties

Bestelbaar

Bereik (zomer): 399 km · Batterij: 73.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV9 krijgt voor 2026 een kleinere batterij, waardoor het nettocapaciteit daalt van 96,0 naar 73,0 kWh. Dit levert een kortere actieradius op: 443 in plaats van 510 kilometer volgens de WLTP-cyclus. Het maximale laadvermogen via DC stijgt licht van 206 naar 210 kW. Opvallend is de halvering van het totale systeemvermogen, dat terugvalt van 374 naar 160 kW. Dit wijst op een andere aandrijflijnconfiguratie, mogelijk een overstap van vierwiel- naar tweewielaandrijving of het schrappen van een krachtige voorste motor. De wijzigingen zetten de EV9 in een lichter segment qua prestaties.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 469 km · Batterij: 96.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV9 krijgt voor 2026 een grotere batterij, die stijgt van 73,0 naar 96,0 kWh netto capaciteit. Hierdoor neemt het WLTP-rijbereik toe van 443 naar 521 kilometer. Het totale systeemvermogen groeit fors, van 160 naar 283 kW. Het maximale DC-snelladen blijft nagenoeg gelijk: 210 kW daalt licht naar 209 kW. De wijzigingen betreffen dus vooral een uitgebreidere actieradius en aanzienlijk meer vermogen, tegenover minimaal verlies aan laadsnelheid.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 459 km · Batterij: 96.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV9 krijgt voor 2026 enkele aanpassingen in de specificaties. Het WLTP-verbruik stijgt, waardoor het maximale rijbereik daalt van 563 naar 510 kilometer. Snel laden aan een DC-lader gaat iets minder hard: de piekcapaciteit is teruggebracht van 209 naar 206 kW. Het grootste verschil zit in het vermogen. Waar de huidige versie 150 kW levert, springt dit bij het nieuwe model naar 374 kW. Dit betekent een substantieel krachtigere motoropstelling, waarschijnlijk ten koste van het rendement dat zichtbaar is in de kortere range.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 469 km · Batterij: 96.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV9 krijgt voor 2026 een grotere nettobatterij, die stijgt van 73,0 naar 96,0 kWh. Daardoor neemt het WLTP-rijbereik fors toe, van 443 naar 521 kilometer. Het totale systeemvermogen groeit van 160 naar 283 kW, wat een merkbaar krachtiger acceleratie geeft. Het maximale DC-snelladen blijft vrijwel gelijk: 210 kW wordt 209 kW, een verschil van 1 kW zonder praktische consequentie. De wijzigingen zitten dus voornamelijk in accucapaciteit, actieradius en aandrijfvermogen.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 507 km · Batterij: 96.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV9 voor 2026 krijgt twee belangrijke technische wijzigingen ten opzichte van het vorige modeljaar. Het WLTP-rijbereik stijgt van 521 naar 563 kilometer, een toename van 42 kilometer. Tegelijkertijd daalt het totale systeemvermogen van 283 kW naar 150 kW. Dit betekent dat het voertuig minder acceleratiekracht biedt, maar efficiënter met energie omgaat. De combinatie van een kleinere motor en groter bereik wijst op een andere afweging tussen prestaties en efficiëncy, mogelijk door een andere motorconfiguratie of aandrijflijnopzet.

Nieuws & reviews

Meer nieuws →