Kia EV9
76.1 kWh RWD
Beschikbaar sinds oktober 2024
Foto: Alexander-93, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Kia EV9 76.1 kWh RWD is een elektrische SUV van modeljaar 2026, één van de 5 uitvoeringen van de Kia EV9 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 73 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 443 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 354 km). Snelladen kan met maximaal 210 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 21 minuten — de snelste lader van de reeks. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 8,5 seconden, 7 zitplaatsen, een kofferbak van 333 liter, een geremd trekgewicht van 900 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds oktober 2024, met een nieuwprijs vanaf € 59.995.
Praktische Actieradius
tussen 253 - 509 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 443 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 354 km
- Batterij (netto)
- 73.00 kWh
- Verbruik
- 206 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 210 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 21 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 8.50 sec
- Leeggewicht
- 2.387 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 900 kg
- Max Kogeldruk
- 45 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 7
- Kofferbak
- 333 L
- Carrosserie
- SUV
- Segment
- JF - Luxeklasse
Batterijdetails
Bron: de configurator van Kia Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 399 km · Batterij: 73.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV9 krijgt voor 2026 een kleinere batterij, waardoor het nettocapaciteit daalt van 96,0 naar 73,0 kWh. Dit levert een kortere actieradius op: 443 in plaats van 510 kilometer volgens de WLTP-cyclus. Het maximale laadvermogen via DC stijgt licht van 206 naar 210 kW. Opvallend is de halvering van het totale systeemvermogen, dat terugvalt van 374 naar 160 kW. Dit wijst op een andere aandrijflijnconfiguratie, mogelijk een overstap van vierwiel- naar tweewielaandrijving of het schrappen van een krachtige voorste motor. De wijzigingen zetten de EV9 in een lichter segment qua prestaties.
Bereik (zomer): 469 km · Batterij: 96.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV9 krijgt voor 2026 een grotere batterij, die stijgt van 73,0 naar 96,0 kWh netto capaciteit. Hierdoor neemt het WLTP-rijbereik toe van 443 naar 521 kilometer. Het totale systeemvermogen groeit fors, van 160 naar 283 kW. Het maximale DC-snelladen blijft nagenoeg gelijk: 210 kW daalt licht naar 209 kW. De wijzigingen betreffen dus vooral een uitgebreidere actieradius en aanzienlijk meer vermogen, tegenover minimaal verlies aan laadsnelheid.
Bereik (zomer): 459 km · Batterij: 96.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV9 krijgt voor 2026 enkele aanpassingen in de specificaties. Het WLTP-verbruik stijgt, waardoor het maximale rijbereik daalt van 563 naar 510 kilometer. Snel laden aan een DC-lader gaat iets minder hard: de piekcapaciteit is teruggebracht van 209 naar 206 kW. Het grootste verschil zit in het vermogen. Waar de huidige versie 150 kW levert, springt dit bij het nieuwe model naar 374 kW. Dit betekent een substantieel krachtigere motoropstelling, waarschijnlijk ten koste van het rendement dat zichtbaar is in de kortere range.
Bereik (zomer): 469 km · Batterij: 96.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV9 krijgt voor 2026 een grotere nettobatterij, die stijgt van 73,0 naar 96,0 kWh. Daardoor neemt het WLTP-rijbereik fors toe, van 443 naar 521 kilometer. Het totale systeemvermogen groeit van 160 naar 283 kW, wat een merkbaar krachtiger acceleratie geeft. Het maximale DC-snelladen blijft vrijwel gelijk: 210 kW wordt 209 kW, een verschil van 1 kW zonder praktische consequentie. De wijzigingen zitten dus voornamelijk in accucapaciteit, actieradius en aandrijfvermogen.
Bereik (zomer): 507 km · Batterij: 96.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV9 voor 2026 krijgt twee belangrijke technische wijzigingen ten opzichte van het vorige modeljaar. Het WLTP-rijbereik stijgt van 521 naar 563 kilometer, een toename van 42 kilometer. Tegelijkertijd daalt het totale systeemvermogen van 283 kW naar 150 kW. Dit betekent dat het voertuig minder acceleratiekracht biedt, maar efficiënter met energie omgaat. De combinatie van een kleinere motor en groter bereik wijst op een andere afweging tussen prestaties en efficiëncy, mogelijk door een andere motorconfiguratie of aandrijflijnopzet.