Leapmotor C10
69.9 kWh
Beschikbaar sinds oktober 2024
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Leapmotor C10 69.9 kWh is een elektrische SUV van modeljaar 2026, één van de 3 uitvoeringen van de Leapmotor C10 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 69,9 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 430 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 344 km). Snelladen kan met maximaal 120 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 35 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 7,5 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 435 liter, een geremd trekgewicht van 1.500 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds oktober 2024, met een nieuwprijs vanaf € 40.495.
Praktische Actieradius
tussen 245 - 494 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 430 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 344 km
- Batterij (netto)
- 69.90 kWh
- Verbruik
- 203 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 120 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 35 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 7.50 sec
- Leeggewicht
- 1.955 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 1.500 kg
- Max Kogeldruk
- 60 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 435 L
- Carrosserie
- SUV
- Segment
- JD - Middenklasse
Batterijdetails
Bron: de configurator van Leapmotor Nederland (13 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 387 km · Batterij: 69.90 kWh
Wat is er veranderd?
De Leapmotor C10 2026 ondergaat significante wijzigingen ten opzichte van het vorige model. Het netto batterijvermogen daalt van 81,90 kWh naar 69,90 kWh. Dit verklaart de reductie van het WLTP-bereik van 460 naar 430 kilometer. Het maximale DC-snelladen vermindert van 180 naar 120 kW, waardoor laadsessies langer duren. De grootste aanpassing betreft het totale systeemvermogen: dit keldert van 420 naar 165 kW. De prestaties van de aandrijflijn worden daarmee fors ingeperkt. Deze wijzigingen wijzen op een andere positionering, mogelijk gericht op lagere aanschafkosten ten koste van prestaties en efficiëntie.
Bereik (zomer): 459 km · Batterij: 81.90 kWh
Wat is er veranderd?
De Leapmotor C10 voor 2026 krijgt een grotere bruikbare batterijcapaciteit: 81,90 kWh in plaats van 69,90 kWh. Hierdoor stijgt het WLTP-bereik van 430 naar 510 kilometer. Het laadvermogen bij gelijkstroom neemt toe van 120 naar 180 kW, waardoor snelladen korter duurt. Ook het totale systeemvermogen groeit van 165 naar 220 kW, wat meer trekkracht en een hogere topsnelheid mogelijk maakt. De wijzigingen betreffen uitsluitend de aandrijflijn en het accupakket; het exterieur en interieur blijven ongewijzigd.
Bereik (zomer): 414 km · Batterij: 81.90 kWh
Wat is er veranderd?
De Leapmotor C10 2026 wijkt op twee punten af van het vorige model. Het elektrische bereik daalt van 510 naar 460 kilometer volgens de WLTP-norm, een verschil van 50 kilometer. Tegelijkertijd stijgt het totale systeemvermogen van 220 naar 420 kilowatt. Dit wijst op een andere afstemming tussen motor en accu: meer vermogen gaat hier gepaard met een kleinere actieradius, mogelijk door een zwaardere of krachtigere aandrijflijn die meer energie verbruikt. Of de accucapaciteit zelf is aangepast, blijkt niet uit deze gegevens.
Nieuws & reviews
Meer nieuws →Vergelijkbare Modellen
Jaguar I-PACE
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
MY25
Porsche Macan
MY24-25