Bestelbaar

Kia EV4

Fastback 81.4 kWh

Beschikbaar sinds juli 2025

Nieuwprijs vanaf
€ 40.000
Kia EV4 Fastback 81.4 kWh

Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

625 km
WLTP Bereik
78,0 kWh
Batterij (netto)
135 kW
Snelladen
7,7s
0-100 km/h

De Kia EV4 Fastback 81.4 kWh is een elektrische sedan uit 2026, één van de 5 uitvoeringen van de Kia EV4 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 78 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 625 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 500 km). Snelladen kan met maximaal 135 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 35 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 7,7 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 490 liter, een geremd trekgewicht van 1.000 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds juli 2025, met een nieuwprijs vanaf € 40.000.

Praktische Actieradius

tussen 356 - 719 km

Winter

Stad - Winter
531 km
Snelweg - Winter
356 km
Gecombineerd - Winter
425 km

Zomer

Stad - Zomer
719 km
Snelweg - Zomer
469 km
Gecombineerd - Zomer
563 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringV2L (Vehicle-to-Load)Trekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
625 km
Actieradius (praktijk, schatting)
500 km
Batterij (netto)
78.00 kWh
Verbruik
156 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
135 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
35 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
7.70 sec
Leeggewicht
1.896 kg
Trekgewicht (geremd)
1.000 kg
Max Kogeldruk
100 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
490 L
Carrosserie
Sedan
Segment
C - Lage Middenklasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
81,4 kWh
Architectuur
400 V
Garantie periode
7 jaar / 150.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
78,0 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
Geen Data
Nominaal Voltage
343 V
Vormfactor
Geen Data
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Rechterzijde - Voor
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
7u48m
Laadsnelheid (schatting)
64 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Rechterzijde - Voor
Laadvermogen (max)
135 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
95 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
35 min
Laadsnelheid (schatting)
606 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 7.70 sec
Topsnelheid 170 km/u
Totaal Vermogen 150 kW (204 pk)
Totaal Koppel 283 Nm
Aandrijving Voor

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Ja
Max. Vermogen 3,6 kW AC
Aansluitingen Exterieur 1 x Type 2 (Adapter)
Aansluitingen Interieur 1 x Stopcontact

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Nee
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Nee
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 84%
Inzittend Kind 85%
Jaar van Beoordeling 2025
Kwetsbare Weggebruikers 77%
Safety Assist 67%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 500 km
Verbruik Voertuig 156 Wh/km
CO₂ Uitstoot 42 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 1,8 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 625 km
Verbruik Normering 146 Wh/km
CO₂ Uitstoot 39 g/km
Benzine Equivalent Normering 1,6 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.430 mm
Breedte 1.860 mm
Hoogte 1.490 mm
Wielbasis 2.820 mm
Massa Rijklaar 1.896 kg
Toegestane Max. Massa 2.355 kg
Laadvermogen Maximaal 555 kg
Bagageruimte 490 L
Bagageruimte Max 1.435 L
Bagageruimte Voor 0 L
Daklast Maximaal 80 kg
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 750 kg
Trekgewicht Geremd 1.000 kg
Kogeldruk Maximaal 100 kg

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Isofix Voorbereid Ja, 2 plaatsen
Draaicirkel 10.9 m
Platform HMG E-GMP
EV Specifiek Platform Ja
Carrosserie Sedan
Segment C - Lage Middenklasse
Dakrails Nee
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Nee

Varianten & generaties

Bestelbaar

Bereik (zomer): 563 km · Batterij: 78.00 kWh

Bestelbaar

Bereik (zomer): 563 km · Batterij: 78.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV4 2026 verschilt minimaal van het 2025-model. Het enige gewijzigde specificatie betreft het bouwjaar, dat van 2025 naar 2026 is aangepast. Er zijn geen wijzigingen doorgevoerd aan de aandrijflijn, het accupakket, het vermogen, de actieradius of de afmetingen. Ook het interieur, de uitrusting en de beschikbare kleuren blijven ongewijzigd. De prijsstelling is gelijk gebleven. Kia heeft voor dit modeljaar kennelijk geen technische of esthetische updates doorgevoerd, wat suggereert dat de EV4 pas later in zijn levenscyclus substantiële wijzigingen zal ondergaan. Kopers krijgen feitelijk dezelfde auto met een ander jaartal op de kentekencard.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 396 km · Batterij: 55.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV4 2026 krijgt een kleinere batterij en minder vermogen dan eerder aangekondigd. Het netto accupakket daalt van 78,0 naar 55,0 kWh. Hierdoor reduceert het WLTP-rijbereik van 560 naar 440 kilometer. Het maximale laadvermogen via DC-snelladen is teruggeschroefd van 135 naar 100 kW. Ook het totale systeemvermogen van de aandrijflijn is lager uitgevallen: 150 in plaats van 195 kW. Deze wijzigingen betekenen dat de auto korter kan rijden, langzamer oplaadt en trager accelereert dan oorspronkelijk gecommuniceerd. De aanpassingen lijken gericht op kostenreductie of een verschuiving naar een lager marktsegment.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 563 km · Batterij: 78.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV4 Hatchback 81.4 kWh verschilt tussen 2025 en 2026 uitsluitend in het modeljaar. De specificaties blijven ongewijzigd: de batterijcapaciteit van 81,4 kWh, het vermogen, het bereik en de afmetingen zijn identiek. Er zijn geen technische wijzigingen, geen nieuwe uitrustingsniveaus en geen designaanpassingen doorgevoerd. De overgang van 2025 naar 2026 betreft een administratieve wijziging zonder gevolgen voor de prestaties of functionaliteit van het voertuig. Kopers van beide bouwjaren ontvangen dezelfde hardware en softwareconfiguratie. De prijsstelling kan per markt variëren, maar dit valt buiten de scope van de specificaties.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 504 km · Batterij: 78.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Kia EV4 voor 2026 wijzigt op twee punten ten opzichte van het vorige modeljaar. Het totale systeemvermogen stijgt van 150 kW naar 195 kW. Tegelijkertijd daalt de WLTP-actieradius van 625 naar 560 kilometer. Het vermogensgewijzigde model heeft dus meer acceleratiekracht, maar een kortere elektrische reikwijdte op een volle acculading. Beide specificaties betreffen dezelfde uitvoering; er zijn geen wijzigingen in carrosserievorm, aandrijflijnconfiguratie of accucapaciteit aangekondigd. De oorzaak van de tegengestelde aanpassingen is niet door Kia toegelicht. Kopersevaluatie verschuift daardoor: wie prioriteit geeft aan actieradius profiteert minder, wie meer vermogen prefereert wint voordeel.

Nieuws & reviews

Meer nieuws →