Bestelbaar

Jeep Compass

Electric 74 kWh

Beschikbaar sinds mei 2025

Nieuwprijs vanaf
€ 42.995
Jeep Compass Electric 74 kWh

Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

500 km
WLTP Bereik
73,7 kWh
Batterij (netto)
160 kW
Snelladen
8,5s
0-100 km/h

De Jeep Compass Electric 74 kWh is een elektrische SUV van modeljaar 2026, één van de 3 uitvoeringen van de Jeep Compass in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 73,7 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 500 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 400 km). Snelladen kan met maximaal 160 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 28 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 8,5 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 550 liter, een geremd trekgewicht van 1.000 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds mei 2025, met een nieuwprijs vanaf € 42.995.

Praktische Actieradius

tussen 285 - 575 km

Winter

Stad - Winter
425 km
Snelweg - Winter
285 km
Gecombineerd - Winter
340 km

Zomer

Stad - Zomer
575 km
Snelweg - Zomer
375 km
Gecombineerd - Zomer
450 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringTrekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
500 km
Actieradius (praktijk, schatting)
400 km
Batterij (netto)
73.70 kWh
Verbruik
184 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
160 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
8.50 sec
Leeggewicht
2.185 kg
Trekgewicht (geremd)
1.000 kg
Max Kogeldruk
80 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
550 L
Carrosserie
SUV
Segment
JC - Lage Middenklasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
80,0 kWh
Architectuur
400 V
Garantie periode
8 jaar / 160.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
73,7 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
Geen Data
Nominaal Voltage
Geen Data
Vormfactor
Prismatic
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: de configurator van Jeep Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Achter
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
7u22m
Laadsnelheid (schatting)
54 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Achter
Laadvermogen (max)
160 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
112 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Laadsnelheid (schatting)
609 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 8.50 sec
Topsnelheid 180 km/u
Totaal Vermogen 157 kW (213 pk)
Totaal Koppel 345 Nm
Aandrijving Voor

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Nee
Max. Vermogen —
Aansluitingen Exterieur —
Aansluitingen Interieur —

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Nee
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Nee
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 80%
Inzittend Kind 85%
Jaar van Beoordeling 2025
Kwetsbare Weggebruikers 74%
Safety Assist 66%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 400 km
Verbruik Voertuig 184 Wh/km
CO₂ Uitstoot 50 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 2,1 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 500 km
Verbruik Normering 174 Wh/km
CO₂ Uitstoot 47 g/km
Benzine Equivalent Normering 2,0 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.552 mm
Breedte 1.900 mm
Breedte met spiegels 2.109 mm
Hoogte 1.675 mm
Wielbasis 2.795 mm
Massa Rijklaar 2.185 kg
Toegestane Max. Massa 2.670 kg
Laadvermogen Maximaal 585 kg
Bagageruimte 550 L
Bagageruimte Voor 0 L
Daklast Maximaal 80 kg
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 600 kg
Trekgewicht Geremd 1.000 kg
Kogeldruk Maximaal 80 kg

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Platform STLA Medium
EV Specifiek Platform Nee
Carrosserie SUV
Segment JC - Lage Middenklasse
Dakrails Ja
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Nee

Varianten & generaties

Bestelbaar

Bereik (zomer): 531 km · Batterij: 96.10 kWh

Wat is er veranderd?

De Jeep Compass 2026 onderscheidt zich van zijn voorganger door substantiële technische aanpassingen. Het accupakket groeide van 73,70 kWh naar 96,10 kWh netto capaciteit, een toename van ruim 30 procent. De totale systeemvermogen steeg van 157 kW naar 275 kW, wat neerkomt op een vermogenstoename van 75 procent. Mede door deze wijzigingen steeg het WLTP-bereik van 500 naar 590 kilometer. De efficiëntieverbetering valt op: ondanks een grotere accu en meer vermogen nam het verbruik per kilometer af, aangezien het bereik met 18 procent steeg terwijl de accucapaciteit met 30 procent groeide.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 450 km · Batterij: 73.70 kWh

Wat is er veranderd?

De Jeep Compass 2026 heeft een kleinere batterij gekregen dan zijn voorganger. Het netto vermogen daalde van 96,10 kWh naar 73,70 kWh. Dit is een reductie van bijna 23 procent. Het totale systeemvermogen is teruggebracht van 275 kW naar 157 kW, een afname van meer dan 118 kW. Door deze wijzigingen is de elektrische range volgens de WLTP-norm gedaald van 590 naar 500 kilometer. Het verschil bedraagt 90 kilometer. De auto levert daarmee minder vermogen en kan korter elektrisch rijden dan het vorige modeljaar.

Bestelbaar

Bereik (zomer): 608 km · Batterij: 96.30 kWh

Wat is er veranderd?

De Jeep Compass 2026 onderscheidt zich van zijn voorganger door drie technische wijzigingen. Het WLTP-bereik steeg van 590 naar 676 kilometer, een toename van 86 kilometer. Het netto accupakket groeide minimaal van 96,10 naar 96,30 kWh. Opvallend is de krachtige verlaging van het systeemvermogen: van 275 naar 170 kW, een daling van 105 kW. Dit wijst op een herziening van de aandrijflijn met focus op efficiëntie boven prestaties. De combinatie van meer bereik, een nagenoeg gelijke accucapaciteit en fors minder vermogen suggereert optimalisatie van energieverbruik en mogelijk een ander motor- of aandrijfconcept.