Bestelbaar

Genesis GV60

Pure

Beschikbaar sinds april 2026

Nieuwprijs vanaf
€ 49.990
Genesis GV60 Pure

Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

561 km
WLTP Bereik
80,0 kWh
Batterij (netto)
263 kW
Snelladen
7,8s
0-100 km/h

De Genesis GV60 Pure is een elektrische SUV uit 2026, één van de 2 uitvoeringen van de Genesis GV60 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 80 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 561 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 449 km) — het grootste rijbereik binnen de reeks. Snelladen kan met maximaal 263 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 18 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 7,8 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 432 liter, een geremd trekgewicht van 1.600 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds april 2026, met een nieuwprijs vanaf € 49.990.

Praktische Actieradius

tussen 320 - 645 km

Winter

Stad - Winter
477 km
Snelweg - Winter
320 km
Gecombineerd - Winter
381 km

Zomer

Stad - Zomer
645 km
Snelweg - Zomer
421 km
Gecombineerd - Zomer
505 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

WarmtepompBatterij PreconditioneringV2L (Vehicle-to-Load)Trekhaak Optie

Elektrisch

WLTP Actieradius
561 km
Actieradius (praktijk, schatting)
449 km
Batterij (netto)
80.00 kWh
Verbruik
178 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
263 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
18 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
7.80 sec
Leeggewicht
2.065 kg
Trekgewicht (geremd)
1.600 kg
Max Kogeldruk
100 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
432 L
Carrosserie
SUV
Segment
JC - Lage Middenklasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
84,0 kWh
Aantal Cellen
384
Architectuur
800 V
Garantie periode
8 jaar / 160.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
80,0 kWh
Kathodemateriaal
NMC
Pack Samenstelling
192s2p
Nominaal Voltage
697 V
Vormfactor
Pouch
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: de website van Genesis Nederland (14 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Rechterzijde - Achter
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
8 uur
Laadsnelheid (schatting)
56 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Rechterzijde - Achter
Laadvermogen (max)
263 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
184 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
18 min
Laadsnelheid (schatting)
1034 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Accu Preconditioning

Preconditioning Mogelijk
Ja
Automatisch via Navigatie
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 7.80 sec
Topsnelheid 185 km/u
Totaal Vermogen 168 kW (229 pk)
Totaal Koppel 350 Nm
Aandrijving Achter

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Ja
Max. Vermogen 3,6 kW AC
Aansluitingen Exterieur 1 x Type 2 (Adapter)
Aansluitingen Interieur 1 x Stopcontact

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Nee
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Nee
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Veiligheid (Euro NCAP)

Beoordeling
-
Inzittende Volwassene 89%
Inzittend Kind 87%
Jaar van Beoordeling 2022
Kwetsbare Weggebruikers 63%
Safety Assist 88%

Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 449 km
Verbruik Voertuig 178 Wh/km
CO₂ Uitstoot 48 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 2,0 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 561 km
Verbruik Normering 167 Wh/km
CO₂ Uitstoot 45 g/km
Benzine Equivalent Normering 1,9 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.550 mm
Breedte 1.890 mm
Breedte met spiegels 2.150 mm
Hoogte 1.580 mm
Wielbasis 2.900 mm
Massa Rijklaar 2.065 kg
Toegestane Max. Massa 2.475 kg
Laadvermogen Maximaal 525 kg
Bagageruimte 432 L
Bagageruimte Max 1.460 L
Bagageruimte Voor 0 L
Daklast Maximaal 100 kg
Trekhaak Mogelijk Ja
Trekgewicht Ongeremd 750 kg
Trekgewicht Geremd 1.600 kg
Kogeldruk Maximaal 100 kg

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Isofix Voorbereid Ja, 2 plaatsen
Draaicirkel 11.9 m
Platform HMG E-GMP
EV Specifiek Platform Ja
Carrosserie SUV
Segment JC - Lage Middenklasse
Dakrails Nee
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Ja

Varianten & generaties

Magma 2026
Bestelbaar

Bereik (zomer): 383 km · Batterij: 80.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Genesis GV60 2026 ondergaat fundamentele wijzigingen ten opzichte van het vorige modeljaar. Het meest opvallend is de drastische toename van het systeemvermogen van 168 kW naar 478 kW, wat wijst op een volledig herziene aandrijflijn met aanzienlijk meer prestaties. Tegelijkertijd daalt het WLTP-bereik van 561 naar 425 kilometer, ondanks een minimaal hoger DC-snelladvermogen (263 naar 264 kW). Dit suggereert een verschuiving naar meer vermogen ten koste van efficiëntie, mogelijk door grotere of krachtigere elektromotoren met hoger energieverbruik. De praktische actieradius neemt hierdoor merkbaar af.

Pure 2026
Bestelbaar

Bereik (zomer): 505 km · Batterij: 80.00 kWh

Wat is er veranderd?

De Genesis GV60 2026 krijgt een fors grotere actieradius: 561 kilometer WLTP tegenover 425 kilometer voorheen. Dit is een toename van 136 kilometer, ofwel ruim 32 procent. Het maximale DC-snelladen daalt minimaal van 264 naar 263 kW, een verschil van 1 kW dat in de praktijk vermoedelijk niet merkbaar is. Opvallend is de wijziging in het vermogen. Het totale systeemvermogen daalt drastisch van 478 naar 168 kW. Dit betekent dat de prestatieversie met vierwielaandrijving en hoge uitgangsvermogens verdwijnt, of dat de specificatie een andere variant betreft dan voorheen. De huidige 168 kW komt overeen met een enkelmotorische, achterwielaangedreven uitvoering.

Nieuws & reviews

Meer nieuws →