Ford Capri
Standard Range RWD
Beschikbaar sinds mei 2026
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Ford Capri Standard Range RWD is een elektrische liftback sedan uit 2026, één van de 3 uitvoeringen van de Ford Capri in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 58 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 464 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 371 km). Snelladen kan met maximaal 105 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 33 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 8 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 572 liter, een geremd trekgewicht van 1.000 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds mei 2026, met een nieuwprijs vanaf € 40.850.
Praktische Actieradius
tussen 264 - 534 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 464 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 371 km
- Batterij (netto)
- 58.00 kWh
- Verbruik
- 156 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 105 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 33 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 8.00 sec
- Leeggewicht
- 2.001 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 1.000 kg
- Max Kogeldruk
- 90 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 572 L
- Carrosserie
- Liftback Sedan
- Segment
- D - Middenklasse
Batterijdetails
Bron: de prijslijst van Ford Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 519 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Ford Capri 2026 krijgt een grotere nettobatterij van 77 kWh, tegenover 58 kWh eerder. Dit vergroot het WLTP-bereik van 464 naar 577 kilometer. Het laadvermogen bij gelijkstroom stijgt van 105 naar 185 kW, waardoor snelladen aanmerkelijk korter duurt. Ook het totale systeemvermogen neemt toe, van 140 naar 250 kW. Deze wijzigingen betreffen uitsluitend de elektrische aandrijflijn; het vermogen groeit met 78 procent, het bereik met 24 procent.
Bereik (zomer): 564 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Ford Capri 2026 krijgt een grotere batterij, waardoor het bruikbare vermogen stijgt van 58,0 naar 77,0 kWh. Dit levert een flinke range-uitbreiding op: van 464 naar 627 kilometer volgens de WLTP-cyclus. Ook het laadvermogen bij snelladers neemt toe, van 105 naar 135 kW, wat kortere laadtijden mogelijk maakt. Het totale systeemvermogen groeit van 140 naar 210 kW, wat resulteert in een krachtigere acceleratie. De wijzigingen betreffen uitsluitend de elektrische aandrijflijn; het exterieur en interieur blijven ongewijzigd ten opzichte van het vorige modeljaar.
Bereik (zomer): 418 km · Batterij: 58.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Ford Capri 2026 krijgt een kleiner accupakket en minder vermogen dan eerder aangekondigd. De netto accucapaciteit daalt van 77,0 naar 58,0 kWh. Hierdoor krimpt het WLTP-rijbereik fors, van 627 naar 464 kilometer. Het maximale laadvermogen via DC-snelladen wordt teruggeschroefd van 135 naar 105 kW, waardoor laadsessies langer duren. Ook het totale systeemvermogen van de aandrijflijn valt lager uit: 140 in plaats van 210 kW. Deze wijzigingen betekenen minder actieradius, tragere acceleratie en langere laadtijden bij snellaadpunten.