Mazda 6e
Long Range 80 kWh
Beschikbaar sinds juni 2025
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Mazda 6e Long Range 80 kWh is een elektrische liftback sedan uit 2026, één van de 3 uitvoeringen van de Mazda 6e in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 78 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 552 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 442 km). Snelladen kan met maximaal 93 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 50 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 7,8 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 456 liter, een geremd trekgewicht van 1.500 kg en een warmtepomp. Deze uitvoering is leverbaar sinds juni 2025, met een nieuwprijs vanaf € 40.299.
Praktische Actieradius
tussen 315 - 635 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 552 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 442 km
- Batterij (netto)
- 78.00 kWh
- Verbruik
- 176 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 93 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 50 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 7.80 sec
- Leeggewicht
- 2.037 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 1.500 kg
- Max Kogeldruk
- 75 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 456 L
- Carrosserie
- Liftback Sedan
- Segment
- D - Middenklasse
Batterijdetails
Bron: RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 431 km · Batterij: 68.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Mazda 6e 2026 krijgt een kleinere batterij, waardoor het nettocapaciteit daalt van 78,0 naar 68,0 kWh. Dit verklaart de kortere elektrische range: 479 in plaats van 552 kilometer volgens de WLTP-cyclus. Het totale systeemvermogen stijgt licht van 180 naar 190 kW. Opvallend is de verbetering van het laadvermogen: het maximum bij gelijkstroomlaadpunten verdubbelt nagenoeg van 93 naar 165 kW, waardoor het opladen van de kleinere batterij aanzienlijk sneller verloopt. Deze wijzigingen tonen een verschuiving naar een compacter accupakket met prioritair snelladen boven actieradius.
Bereik (zomer): 497 km · Batterij: 78.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Mazda 6e krijgt voor 2026 een grotere nettobatterij, die stijgt van 68,0 naar 78,0 kWh. Hierdoor neemt het WLTP-rijbereik toe van 479 naar 552 kilometer. Tegelijkertijd daalt het maximale DC-snelladen van 165 naar 93 kW, waardoor het opladen van 10-80% langer duurt ondanks de grotere accu. Het systeemvermogen van de elektromotor(en) wordt teruggeschroefd van 190 naar 180 kW. Deze wijzigingen betekenen meer actieradius, maar minder laadsnelheid en iets minder vermogen.
Bereik (zomer): 504 km · Batterij: 77.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Mazda 6e krijgt voor 2027 enkele technische aanpassingen. Het WLTP-bereik stijgt licht van 552 naar 560 kilometer, ondanks dat het netto accupakket kleiner wordt: 77,0 kWh in plaats van 78,0 kWh. Dit wijst op een efficiëntere aandrijflijn. Het totaalvermogen neemt toe van 180 naar 190 kW. De grootste wijziging betreft het laden: het maximale DC-snellaadvermogen verdubt nagenoeg van 93 naar 200 kW, waardoor laadtijden aan snelladers fors korter worden. Deze vier specificaties zijn de enige gewijzigde gegevens ten opzichte van het voorgaande modeljaar.