Kia EV6
Standard Range 2WD
Beschikbaar sinds september 2024
Foto: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
De Kia EV6 Standard Range 2WD is een elektrische SUV uit 2026, één van de 4 uitvoeringen van de Kia EV6 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 60 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 428 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 342 km). Snelladen kan met maximaal 195 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 18 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 8,7 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 490 liter en een geremd trekgewicht van 750 kg. Deze uitvoering is leverbaar sinds september 2024, met een nieuwprijs vanaf € 44.995.
Praktische Actieradius
tussen 244 - 492 km
Winter
Zomer
Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.
Kenmerken
Elektrisch
- WLTP Actieradius
- 428 km
- Actieradius (praktijk, schatting)
- 342 km
- Batterij (netto)
- 60.00 kWh
- Verbruik
- 175 Wh/km
Laden
- Max DC Snelladen
- 195 kW
- Max AC Laden
- 11.0 kW
- Laadtijd 10-80% (schatting)
- 18 min
- Connector
- Type 2 / CCS
Prestaties & Gewicht
- 0-100 km/h
- 8.70 sec
- Leeggewicht
- 1.955 kg
- Trekgewicht (geremd)
- 750 kg
- Max Kogeldruk
- 100 kg
Carrosserie & Comfort
- Zitplaatsen
- 5
- Kofferbak
- 490 L
- Carrosserie
- SUV
- Segment
- JC - Lage Middenklasse
Batterijdetails
Bron: de configurator van Kia Nederland (12 oktober 2026), RDW Open Data. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.
Opladen
Thuis / Bestemming
Snelladen
Accu Preconditioning
Prestaties
Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)
Vehicle-to-Load (V2L)
Vehicle-to-Home (V2H)
Vehicle-to-Grid (V2G)
Veiligheid (Euro NCAP)
Kijk voor meer details over de veiligheidsbeoordeling van dit voertuig op euroncap.com
Energieverbruik
Praktijk (schatting e-automarkt)
WLTP Normering
Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.
Afmeting en Gewicht
Overige
Varianten & generaties
Bereik (zomer): 524 km · Batterij: 80.00 kWh
Bereik (zomer): 405 km · Batterij: 80.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV6 2026 verschilt op twee belangrijke punten van zijn voorganger. Het vermogen is verdubbeld van 239 naar 478 kilowatt, waardoor de auto aanzienlijk krachtiger is. Tegelijkertijd is het WLTP-bereik gedaald van 546 naar 450 kilometer. Dit suggereert dat Kia heeft gekozen voor meer prestaties ten koste van efficiëntie, mogelijk door een andere afstemming van de elektromotoren of een gewijzigd vermogensbeheersysteem. De lagere range kan ook het gevolg zijn van grotere wielen of een hoger gewicht als gevolg van de krachtigere aandrijflijn.
Bereik (zomer): 491 km · Batterij: 80.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV6 2026 wijkt op vier punten af van het vorige model. De actieradius stijgt van 428 naar 546 kilometer WLTP. Dit komt door een grotere accu: de nettocapaciteit gaat van 60,0 naar 80,0 kWh. Het laadvermogen bij snelladers neemt toe van 195 naar 263 kW, waardoor kortere laadtijden mogelijk zijn. Het totale systeemvermogen verdubbelt bijna, van 125 naar 239 kW. Deze combinatie van grotere accu, hoger vermogen en sneller laden maakt de auto praktischer voor langere ritten.
Bereik (zomer): 385 km · Batterij: 60.00 kWh
Wat is er veranderd?
De Kia EV6 2026 verschilt op vier punten van zijn voorganger. Het accupakket is kleiner geworden: van 80,0 kWh netto naar 60,0 kWh. Hierdoor daalt het WLTP-bereik fors, van 582 kilometer naar 428 kilometer. Het maximale DC-snelladen vermindert van 263 kW naar 195 kW, waardoor laden aan snelladers langer duurt. Ook het systeemvermogen ligt lager: 125 kW in plaats van 168 kW. Deze wijzigingen wijzen op een instapversie met minder prestaties en een compactere accu, mogelijk als goedkoper alternatief binnen het EV6-gamma.