Beschikbaar

DS DS 3

Crossback E-Tense

januari 2020 tot november 2021

Nieuwprijs vanaf
€ 39.990
DS 3 Crossback E-Tense

Foto: Alexander-93, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

320 km
WLTP Bereik
46,3 kWh
Batterij (netto)
101 kW
Snelladen
8,7s
0-100 km/h

De DS 3 Crossback E-Tense is een elektrische SUV uit 2020, één van de 3 uitvoeringen van de DS DS 3 in onze catalogus. Met een netto accucapaciteit van 46,3 kWh komt deze uitvoering volgens WLTP 320 km ver (in de praktijk volgens onze schatting zo'n 256 km). Snelladen kan met maximaal 101 kW; van 10 naar 80% duurt dan naar schatting 28 minuten. Aan een thuislader gaat het met 11 kW. Verder biedt deze uitvoering een sprint naar 100 km/u in 8,7 seconden, 5 zitplaatsen, een kofferbak van 350 liter en een warmtepomp. Deze uitvoering was leverbaar van januari 2020 tot november 2021, met een nieuwprijs vanaf € 39.990.

Praktische Actieradius

tussen 182 - 368 km

Winter

Stad - Winter
272 km
Snelweg - Winter
182 km
Gecombineerd - Winter
218 km

Zomer

Stad - Zomer
368 km
Snelweg - Zomer
240 km
Gecombineerd - Zomer
288 km

Schatting van e-automarkt op basis van de officiële WLTP-actieradius. We rekenen met vaste factoren: in de stad in de zomer kom je verder dan de WLTP-waarde, op de snelweg en in de winter minder ver. Hoe ver je echt komt, hangt af van je snelheid, je rijstijl, de temperatuur en de route.

Kenmerken

Warmtepomp

Elektrisch

WLTP Actieradius
320 km
Actieradius (praktijk, schatting)
256 km
Batterij (netto)
46.30 kWh
Verbruik
181 Wh/km

Laden

Max DC Snelladen
101 kW
Max AC Laden
11.0 kW
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Connector
Type 2 / CCS

Prestaties & Gewicht

0-100 km/h
8.70 sec
Leeggewicht
1.598 kg

Carrosserie & Comfort

Zitplaatsen
5
Kofferbak
350 L
Carrosserie
SUV
Segment
JB - Compacte Klasse

Batterijdetails

Capaciteit (bruto)*
50,0 kWh
Aantal Cellen
216
Architectuur
400 V
Garantie periode
8 jaar / 160.000 km
Capaciteit Bruikbaar*
46,3 kWh
Kathodemateriaal
NMC622
Pack Samenstelling
108s2p
Nominaal Voltage
400 V
Vormfactor
Prismatic
Naam / Referentie
Geen Data

Bron: eigen catalogus. Praktijkactieradius en laadsnelheden zijn een schatting van e-automarkt.

Opladen

Thuis / Bestemming

Laadaansluiting
Type 2
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Achter
Laadvermogen
11.0 kW AC
Laadtijd 0-100% (schatting)
4u38m
Laadsnelheid (schatting)
55 km/u

Snelladen

Laadaansluiting
CCS
Locatie Laadpoort
Linkerzijde - Achter
Laadvermogen (max)
101 kW DC
Gemiddeld laadvermogen (schatting)
71 kW DC
Laadtijd 10-80% (schatting)
28 min
Laadsnelheid (schatting)
391 km/u
Autocharge Ondersteund
Ja

Prestaties

Acceleratie 0 - 100 km/u 8.70 sec
Topsnelheid 150 km/u
Totaal Vermogen 100 kW (136 pk)
Totaal Koppel 260 Nm
Aandrijving Voor

Bidirectioneel Laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L Mogelijk Nee
Max. Vermogen —
Aansluitingen Exterieur —
Aansluitingen Interieur —

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC Ondersteund Nee
V2H via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC Ondersteund Nee
V2G via DC Ondersteund Nee
Max. Vermogen —

Energieverbruik

Praktijk (schatting e-automarkt)

Actieradius 256 km
Verbruik Voertuig 181 Wh/km
CO₂ Uitstoot 49 g/km
Benzine Equivalent Voertuig 2,0 l/100km

WLTP Normering

Actieradius 320 km
Verbruik Normering 176 Wh/km
CO₂ Uitstoot 48 g/km
Benzine Equivalent Normering 2,0 l/100km

Normering = officiële gegevens zoals gepubliceerd door fabrikant. In de normering worden laadverliezen meegenomen. Voertuig = verbruik voor aandrijving en boordsystemen van het voertuig zelf. De boordcomputer geeft dit verbruik weer.

Afmeting en Gewicht

Lengte 4.118 mm
Breedte 1.802 mm
Breedte met spiegels 1.988 mm
Hoogte 1.534 mm
Wielbasis 2.558 mm
Massa Rijklaar 1.598 kg
Toegestane Max. Massa 1.975 kg
Laadvermogen Maximaal 477 kg
Bagageruimte 350 L
Bagageruimte Max 1.050 L
Bagageruimte Voor 0 L
Trekhaak Mogelijk Nee

Overige

Zitplaatsen 5 personen
Isofix Voorbereid Ja, 2 plaatsen
Draaicirkel 10.7 m
Platform PSA e-CMP
EV Specifiek Platform Nee
Carrosserie SUV
Segment JB - Compacte Klasse
Dakrails Nee
Warmtepomp (WP) Ja
WP Standaarduitrusting Ja

Varianten & generaties

Bereik (zomer): 288 km · Batterij: 46.30 kWh

Bereik (zomer): 307 km · Batterij: 46.30 kWh

Wat is er veranderd?

Tussen de DS Automobiles van 2020 en 2021 is er een opmerkelijke verandering in de elektrische auto. Het WTP-verbruiksprofiel, een internationale norm voor het berekenen van de energie-efficiëntie van elektrische voertuigen, toont een verbetering in de bereik. In 2020 had de auto een bereik van 320 kilometer, maar in 2021 is dit gestegen naar 341 kilometer. Dit betekent een betere autonomie voor de gebruiker, wat de praktische waarde van de auto verhoogt. Bovendien kan deze verbetering worden toegeschreven aan technische aanpassingen en verbeteringen in de energie-efficiëntie, waardoor de auto nu nog geschikter is voor langere afstanden zonder nood aan een laadstation.

E-Tense 2026
Bestelbaar

Bereik (zomer): 357 km · Batterij: 50.80 kWh

Wat is er veranderd?

Tussen de DS Automobiles van 2021 en de 2026 zijn enkele belangrijke technische verbeteringen aangebracht. Het jaartal is veranderd van 2021 naar 2026, wat waarschijnlijk duidt op een vernieuwde versie van het model. De WTP-reeksafstand is toegenomen van 341 naar 402 kilometer, wat betekent dat de auto nu verder kan rijden op één lading. Daarnaast is de batterijcapaciteit verhoogd van 50.00 naar 54.00 kWh, wat een grotere energieopslag mogelijk maakt. Ten slotte is de totale vermogen van de motor gestegen van 100 naar 115 kW, wat een betere prestaties en kracht bijdraagt. Deze verbeteringen maken de 2026 DS Automobiles een krachtiger en efficiënter voertuig in vergelijking met de 2021 versie.